Sad malo bez zajebancije.

Ne deklariram se feministicom.
Da je po mom bilo bi oldschool: žena da bude dobra mama i domaćica, muškarac da bude dobar tata i provider.
Tako su npr.živjeli moja baba i djed.
Ona je imala za zadatak sve oko kuće, zimnica, bašča.
On je bio komandir milicije i btw s njim dijelim ročkas i dosta mu ličim a najviše po tom da nemamo pigmenta pa ga ljeti znam malo u sebi opsovati jer na njega sam bijela a voljela bih biti kao Beyonce.

Korijeni toga su u evoluciji.
Izvitoperili su se ali baza je ista.
Danas je poanta da je ženska dobra kurva a muško mafijaš.
To je nakaradna ekstenzija no baza je ista.
Za one koje zanimaju detalji- obrazujte se ko vas jebe.

E sad.

Žene su u pravilu uvijek u nekoj napetosti po pitanju svojih moranja.
Mjesečna haračenja DMa da se poskida svaka dlaka da si kao delfin.
Ako nisi zgodna uvijek bar nastojiš i jebeš se opterećenjem da moraš na dijetu.
Botoksi, fileri pa i žestoke operacije- sve je to danas normalno koliko i šampon i sapun.
To opterećenje ne prestaje nikad, čak su i stare bolesne babe uglavnom u nastojanju da budu i našminkane, i dobro kuhaju, i neće si dopustiti sramotu neopranih prozora makar slomile kuk, koljeno i pizdu.

Kod muškaraca rjeđe primjetim određenu svijest o sebi.
Po pitanju onog što njima pripada kao ekvivalent.

Uvijek mi je to bilo neobično.
Kako može muško biti neokupano, neobrijano, dopustiti si groteskne viškove i manjke u kilaži...
Bez srama i nelagode živjeti u prasičnjaku, kokošinjcu...
Ne zarađivati dobro.
I pritom - očekivati ženu koja ispunjava sve ono što ženi pripada
(Domaćica u kuhinji
Dama na ulici
Kurva u krevetu).

Recimo, ja sam jako dobro svjesna sebe i gdje sam tu dobra a gdje ne.
Nekako mi je utkano u podsvjest da kao žena trebam imati obrijane i vitke noge, ili obavezno skuhati svaki dan nešto dobro, tjedno makar biskvit s voćem, oko Božića obavezna 4 recepta, moje je i ničije da glancam hidrogen peroksidom kupaone, da štirkam, da mi miriši ispod pazuha, da je dječja roba oprana pa upeglana pa još poprskana s Acqua di Gioia jer to je taj miris svježine, isti prskam i na praško i metle ne pitajte me nauštrb čega sam znala imati taj parfem za to; moje je da kad se picnem da se zna tko je došao u sobu, da ispečem palačinke kad se kome digne k, moja je juhica, cvijeće u vazi, ......
Ako igdje od toga podbacujem- čak i uz to da neke stvari moram slabije jer špilam i muškog i ženskog.......
Ni tu sebi ne opraštam lako.
Postoji standard i ganjam ga.
Pa ako i nisam stigla, ustanem iz kreveta i operem još bubanj tekstila, nadoknadim slabiji ručak idući dan, a sebe vječito kažnjavam vodurinom i čajevima ako sam si dala oduška.
Uvijek me jebe broj na vagi.
Uvijek bih u zemlju propala ako je što prljavo u kući.
Uvijek bih radije crkla nego djecu neopeglanu ili neošišanu okolo pustila.
Ne postoji PEKARA kao RUČAK makar imala upalu pluća s komplikacijama, na koljenima ću ga skuhati.
Prezirem svaku svoju kilu viška i nastojim SVE dok postojim, a depiliram se I PREVENTIVNO.
Iako u šumi živim, aj me nađi bez maskare i ruža - oćeš kurac!
Ma nema te besparice da ne nađem način kuću osvježiti makar sranjima s Temua.
Da sve nije blistavo makar je bilo visokih datuma kad sam ribanjem sapuna sama radila sredstva za čišćenje.
Ubila bih se radije nego da djeca nemaju najbolje šuze, da se ne krčka teletina ili juneći but.
To je moje, ja imam svoj nivo za stvari koje su DO MENE!

Ne ide to sve uvijek savršeno kako bih htjela.
Ali ide prilično BAŠ!
I jebeno se, jebeno se trudim i sa sobom natječem biti divna žena pa makar i nikog nemala.
Kraju sve zajebancije, ali ja imam to pod moranje.

Jebemti kad se sjetim u kakvim sam užasima bila situacijski nakon smrti muža.
Pa kroz suze da ne vidi nitko, ali ispečem kiflice ili bar jebeni banana bread.
Ma od 10eura najjadnije i najjeftinije ali uzmem si tri komadića šminke i dovedem se u red svako jutro.
Isječem drva, pokosim, pa se presvučem u lijepu haljinu iako je i ona kao takva sinsay 5e bila.
Prastare kauče prekrijem najljepšim što se dalo naći za par eura iz jebene Kine.
Mjesec i pol nakon poroda imam 20 kg manje nego na dan poroda.
Uvijek neka jebada, uvijek nešto, uvijek trud da na nešto liči život, kuća, lice, pička, prozor, frižider........

S druge strane, da znate kakvi mi BEZ KOMPLEKSA uletavaju.
Pijandure.
Starčad.
Oženjeni.
Cigan koji smrdi po kurcu neopranom.
Sirotinja razna na raznim razinama.

I ja sam zaista nekad bila sklona nakaniti se pa brljati po bačvi beznadnog dreka ne bih li napipala grumen zlata.
Svašta tolerirala, nadala se boljem i u budalama nesposobnim gledala potencijale i sjaj u tami.
Danas... to više nisam u stanju.
Tražim nivo. Bog zna da su svi do zadnjeg od mene očekivali, u samozadovoljnim nesvjestima sebe samih.

Muškarci iz moje obitelji bi se radije svi redom poubijali i u crni Dunav poskakali da se žena mora sikirati oko keša, auta ili sjebanih vrata/prozora i sl.
Ja ne mogu zamisliti nijedno suvislo muško da je npr.nesposoban jebati pa pod seks tura pušenje kurca, samo idiot.
Mislim da je pitanje bazičnog srama pred sobom a kamoli ženom biti alkos, narkić ili neki trut.

Taman posla da bih juhicu prinosila pijanduri.
Da bih se raskrečavala nad lavaboom kao kurva nad bideom da do detalja obrijem pičkicu, a frajerčina bazdi po čmaru.
Da se meni vrti od gladi na stotoj dijeti ove godine, a baja bez jebemti ima 175 cm ili je žgoljav ili rasaljen.
Da ću ja glancati 50 godina staru kuhinju a muško ne iskešira za novu.
Bože me sačuvaj muškarca koji pušta ženu da radi kulinarske čarolije od K+ riže i povrća.
Nabijem ih na kurac, radije sama nego sa šupkom na bilo kojoj razini.

Misterija mi ostaje- pa kako oni sami po sebi nisu svjesni nekih stvari.
Temeljem čega vjeruju da je ne samo moguće, nego uopće fer?
Svima nam dobro dođe umiti se i pogledati u ogledalo, umjesto na pitanje ŠTO TRAŽIM odgovoriti i na jedno zajebano ŠTO NUDIM.
Onako for real i bez fantazija. Bez defenzivnosti i projekcija.
Zdravoseljački, onako- što bi tvoj deda rekao o tebi kao muškarcu.
I na kog se kao takav nameračiti ili ne.
Pitajmo se!

Gonite se u pičku materinu svi nesposobni sjebani trutovi zabrazdili u vjerovanja samo vaših mamica da ste predivni i vrijedni svega najboljeg. Dižite guzice i uhvatite se u koštac sa sobom, ili derite šaku iza štale.
Meni se s očiju gubite.

22.06.2026. u 13:07   |   Editirano: 22.06.2026. u 13:54