Paulo Coelho «Na obalu rijeke Piedre sjela sam i plakala»

 
Jedan mladić i jedna djevojka zaljubiše se ludo. I odlučiše se zaručiti. Zaručnici se uvijek međusobno daruju.
 Mladić bijaše siromašan – jedino vrijedno što je imao bio je sat kojeg je naslijedio od djeda. Misleći na prekrasnu kosu svoje voljene, odluči prodati sat kako bi kupio kopču za kosu od srebra.
Ni djevojka nije imala novca za poklon svom zaručniku. Zato ode do dućana glavnog trgovca u tom mjestu i proda svoju kosu. Novcem koji je dobila kupi zlatni lanac za sat svog dragog.
I tako, na dan zaruka, ona mu pokloni lanac za sat koji je već bio prodan, a on njoj kopču za kosu koju više nije imala.

04.11.2003. u 20:18   |   Prijavi nepoćudni blog   |   Dodaj komentar

Mene zanima kakve veze ima Coelho i njegov roman sa pričom čiji je autor O Henry?

Autor: ZlicaOdOpaka   |   04.11.2003. u 20:24   |   opcije


Zlica a baš si zla ;)))*

Autor: tipped   |   04.11.2003. u 20:26   |   opcije


Zato jer sam tu priču pročitala u "na obalu rijeke sjela sam..."... ako nisi pročitala tu knjigu ne znaš kakve veze ima ta priča s knjigom :)

Autor: sixpack   |   05.11.2003. u 0:00   |   opcije


Točno, Pilar prepričava priču koju je čula od svoje majke. U priči O Henry-ja su bili češljevi od kornjačevine i srebrni lanac za sat :-)).

Autor: ZlicaOdOpaka   |   05.11.2003. u 0:13   |   opcije


heheheh... vidim da još netko voli čitat :) daj preporuči nešt' dobro :)

Autor: sixpack   |   05.11.2003. u 20:58   |   opcije


Imaš ukusa glede književnosti,ja isto volim Coelha!pozdrav!!!!

Autor: roller_boy   |   04.06.2004. u 10:57   |   opcije


Dodaj komentar