Are you a Woman Frustrated with Online Dating? Prednost kod virtualnog nestanka je što ćete se sutra probuditi u stvarnom svijetu. Doviđenja i vidimo se možda u stvarnom svijetu!



Da mi je netko samo spomenuo da ću u ovim nekim zrelim godinama postati ovisnik o nečemu, ipak puna samopouzdanja, samokontrole i svih mogućih životnih spoznaja, blago bih mu se nasmiješila i rekla: "Are you talking to me? No way".

Čitajući neki dan jedan članak na Internetu naišla sam na podatak da se 50% korisnika Facebook-a ulogira na isti čim ustane iz kreveta, dok se njih 28% ulogira čim otvori oči. Facebook mi nije osobito napet, iako se uredno kačim na njega "čisto da pogledam kaj ima" međutim, raznovrsnost ostalih mnogobrojnih internetskih sadržaja i aktivnosti svakodnevno mi plijeni pažnju i zaokuplja životni prostor. Tako se i sama ulovim da ujutro na putu do kupaonice palim "kantu" kako bi se Windowsi "digli" dok ja obavljam jutarnju higijenu i kuham kavu, pa umjesto da sjednem na terasu i uživam u cvrkutu ptičica i pogledu u daljinu, sjedam za računalo i uranjam u taj magično privlačan virtualni svijet, s kojim si, bez obzira na sve prednosti, vrlo često zagađujem um.

Osim za zadovoljavanje čudne potrebe za upijanjem mnoštvo različitih informacija o događajima i iz najudaljenijih kutaka ove planete, internet koristim za gledanje filmova zbog čega TV gotovo više i ne palim (i uopće mi nije jasno zašto plaćam tu očajnu TV pretplatu), zatim preko neta slušam radio birajući vrstu glazbe sukladno trenutnom raspoloženju, budući su mi sve stanice svijeta dostupne jednim klikom miša, sve češće na netu pronalazim i dobre knjige, iako priznajem da su mi one u koricama još uvijek puno draže.



Internet se tako, malo pomalo, uvukao u mnoge sfere mog života, kao i u živote svih nas.
Međutim, koliko god on, na te mnoge načine, naš život čini bogatijim i ispunjenijim, pružajući nam cijeli svijet na dlanu, isti je i glavni krivac što smo postali sve otuđeniji.

Sve manje iskustava upijamo uživo, u stvarnom, opipljivom svijetu te se sve manje družimo "face to face" pa dok su se nekad djeca zajedno igrala po ulicama i ispunjavala prostor zvonkom dernjavom, iritirajući pritom susjede, danas se klinci igraju odvojeno, svaki na svom računalu povezani jedino online vezom; dok su se nekad cure i dečki upoznavali po plesnjacima i klubovima, danas to čine vrlo rijetko, upoznavanje je prešlo u virtualni svijet preko raznih dejting sajtova; dok smo nekad slike pregledavali u foto-albumima, družeći se uz kavice i cerekajući se, danas to činimo svatko uz svoju kavicu lajkajući si slike preko facebook galerija; dok smo se nekada škicali po tramvajskim stanicama, plažama ili kafićima, danas kao omadžijani, buljimo u svoje smartphone, ne doživljavajući svijet oko sebe.

Kako nam je jedan poovelik dio života zaokupljen računalima i internetom kako poslovno tako i privatno, vrlo je teško ne prijeći granicu koja označava da nam je praktična primjena tog moćnog alata prerasla u ovisnost. Ako je nama odraslima već teško ne prelaziti tu granicu, kako očekivati da ju neće prelaziti naša djeca?




CENTAR ZA LIJEČENJE INTERNET OVISNOSTI SPA SEXOM BEZ EMOCIJA

DOSTA vam je Facebooka, Twitter, Iskricu ne možete ni smisliti, a više se ne možete sjetiti ničega što dosad niste isprobale na Internetu? Možda biste trebali krenuti prema predgrađu Pekinga. Tamo se nalazi jedan kamp u vojničkom stilu, no njegova je svrha bitno drugačija - izliječiti žrtve moderne bolesti, kompulzivne sex ovisnosti o modernim napravama.

Daxing centar za liječenje internetske ovisnosti osnovan je 2006. godine, a dosad je u njemu boravilo 6000 pacijentica , uglavnom žena iz plemena MILF 40 + s Iskrice. Iz centra tvrde da su dosad izliječili 75 posto njih, piše Daily Mail.

Centar je osnovao RexySexy, liječnik i pukovnik u kineskoj narodno-oslobodilačkoj vojsci, a ujedno i vodeći stručnjak za wangyin ( Pussynet ) , internetsku sex psedo-ovisnost, za koju tvrdi da je pogodila 24 milijuna korisnica interneta u Kini, koja broji 632 milijuna korisnika interneta. Rexy opisuje wangyin kao oblik mentalnih bolesti te tvrdi da 90% njegovih pacijentica boluje od kliničke depresije i nedostatka normalne društvene interakcije, pojednostavljeno nehebice. Osim toga, mnoge ovisnice (a la Zlatna_pica) imaju problema s vlastitim mozgom, leđima i vidom, zbog toga što provode i po 14 sati zureći u zaslone, a trećina njih zbog ovisnosti ima čak i poremećaje u prehrani. ( bulimija, anoreksija, krupne - ali dobro oblikovane, male i velike bucke s velikim libidom)...:)))

"Internetska ovisnost vodi do problema u mozgu sličnih onima koji nastaju kod konzumacije heroina i nehebice, no ovo je još štetnije. Ova ovisnost uništava stvarne veze i izjeda ljepotu tijela, a da to ni ne znamo", Izjavio je Rexy za Gloriju nedavno.

Kako bi svojim pacijenticama pomogao kod ovisnosti, Rexy im zabranjuje upotrebu svih elektroničkih naprava ( posebno vibratora, smartpone, Iphone, Interneta ) , a oni moraju pratiti strogi vojnički režim , koji započinje s vojnom obukom i paradama u 6.30 ujutro. Osim toga, ponekad ih zatvara u samice te im propisuje redovite terapije prirodnim lijekovima i težačkim zemljoradničkim poslovima u prirodi. Njihov napredak prati se psihijatrijskim vještačenjima i skeniranjem mozga.

Ako osoba koja izađe iz njegovog kampa ne koristi internet više od šest sati dnevno, Ran je smatra izliječenom.
Neki kritičari njegove metode nazivaju prebrutalnima, no to ne smanjuje interes za kamp. Iako je cijena oko 10.000 kuna mjesečno, dvostruko više od prosječne plaće u RH i Kini, interes je velik, a kamp se nedavno proširio pa sad može primiti 130 pacijenata s Iskrice, s posebnim akutnim odjelom za weblogerice...

U Kini je trenutno 300 ovakvih lječilišta, što ne čudi s obzirom na to da mnogi internet-caffei imaju krevete na kojima korisnici mogu prespavati ( hmmmm), a u Šangaju je nedavno izglasan zakon kojim se roditeljima naređuje da prestanu djeci kupovati razne igrice. Slična situacija s ovisnošću i kampovima za izlječenje je i u Japanu i Taiwanu.



Društvena mreža Facebook prokazana je kao čimbenik koji može uzrokovati psihotične epizode i ludilo. Također može uzrokovati osjećaje povrijeđenosti i izdaje, navodi se u studiji.
Dokazano: Facebook uzrokuje psihotične epizode i ludilo

Facebook i ine društvene mreže doslovno vas mogu dovesti do ludila, pokazala je studija provedena u Izraelu. Psihotične epizode i sumanutost pokazali su neki ispitanici, od kojih niti jedan nije imao povijest psihoze niti je koristio ikakve droge u prošlosti ni za vrijeme istraživanja, prenosi Daily Mail.
Psihoze povezane s opsesijom društvenim mrežama

Istraživači u Tel Avivu povezali su psihotične epizode u pacijenata s internetskom opsesijom i ludilom uzrokovanim virutalnim vezama nastalim na društvenim mrežama. Iako su svi sudionici istraživanja bili skloni usamljenosti, nitko od njih nije imao problema s psihozama ili zlouporabom droge u prošlosti, čime bi se inače objasnili ovakvi rezultati ispitivanja.

Studija je tako pokazala direktnu poveznicu između komunikacije ispitanika preko mreže, i psihopatoloških poremećaja. Takvi poremećaji išli su usporedno u razvitku sa sve raširenijom pojavom društvenih mreža i interakcija putem njih. Sva tri ispitanika tražili su utočište od usamljenosti u intenzivnim virtualnim prijateljstvima.

Nova opcija na Facebooku: 'Prijatelji od povjerenja'



PACIJENTI OSJEĆAJU RANJIVOST I STRAH

Iako su takve veze napočetku bile pozitivne i dobro su utjecale na njih, naposljetku su dovele do osjećaja izdaje, povrijeđenosti i invazije privatnosti. Prema dr. Nitzanu, vodećem istraživaču istraživanje, sva tri pacijenta dijelila su istu razinu usamljenosti i ranjivosti zbog gubitka voljene osobe, relativni manjak iskustva s tehnologijom i društvenim mrežama, te nikakvu povijest psihotičnih epizoda ili korištenja droge.

Svi su pacijenti razvili psihotične simptome povezani sa istom situacijom, iluzije o osobi koja se nalazi iza ekrana, te su se osjećali ranjivima zbog informacijam koje su pružili nepoznatim ljudima preko mreže. Jedan je pacijent čak tvrdio da ga osoba iza ekrana s kojom komunicira dotiče prstima.

Prosječni korisnik na Facebook se ulogira i do 14 puta dnevno

IZLIJEČENJE IPAK MOGUĆE

- Naša je studija pokazala da unatoč mnogim pozitivnim stvarima koje mreže poput Facebooka pružaju svojim korisnicima, postoje i opasnosti koje vrebaju u takvom okruženju. Takve društvene mreže privlače ranjive i usamljenje ljude, koji onda odaju svoje osobne infromacije osobama koje zapravo ni ne znaju, što može dovesti do brojnih problema, objasnio je dr. Nitzan. Dobra vijest je da se takve osobe mogu u potpunosti izliječiti, ako sami potraže adekvatnu pomoć.

Are you a Woman Frustrated with Online Dating?

Online Dating- Fun or Frustrating?
I remember my first experiences with trying to put together an appealing (but not bragging) profile, writing an engaging and witty “About Me” section as well as trying to make it clear what type of guy would be a good complement to me.
All to discover that about 95% of men who came across my online profile never bothered to read my carefully crafted prose or even consider whether we had compatible values and lifestyles- instead they commented on my 7 professional photos which showed me both full length and then up close in a variety of settings and outfits.
As for THEIR photo, if they had one it was usually an out of focus, grainy selfie they had taken with their cell phone in their bathroom mirror- or they share a photo where you can see that a previous wife, girlfriend or daughter has been partially cropped out.

Link

13.07.2015. u 10:50   |   Editirano: 13.07.2015. u 17:25   |   Prijavi nepoćudni blog   |   Dodaj komentar

s cobainom se defin. slažem! a sramotno je (kao i obično) da članak koji vrvi činjenicama koje se i nekih nas i te kako tiču (ta svi smo mi ovisnici koji smo dulje od sata ovdje ili negdje drugdje na netu) ne nailazi nit na jedan komentar? al će zato glupost navek bit komentirana! živjela glupost neovisno jel pisana il samo čitana (jel i to reko morti cobain ili ja...hm...) ?

Autor: mai_sarai   |   13.07.2015. u 14:46   |   opcije


mai, opet sam ti zguza;)
i da, jesam se navukao malo na iskricu, i?
dobro mi je ovdje, zapravo i više od toga
dokle će to trajati nemam pojma
i super mi je što ima svega, prava svaštara

idem počastiti iskricu sa jednim grafitom negdje:D

Autor: Ylija_Chvorovic   |   13.07.2015. u 17:32   |   opcije


Dodaj komentar