bedasti uče,a pametni prepisuju.
Znali što će biti u testu Učenici državnu maturu provalili preko Facebooka! 'Iz hrvatskog će tema biti 'Zločin i kazna', i to razgovor Raskoljnikova i Sonje, a u čevrtak će se iz engleskog jezika pisati o GMO-u ili školskim kutama na višoj razini, a na nižoj o Facebooku', priča je koja već dulje kruži među učenicima. Unatoč svim sigurnosnim mjerama koje je prosvjetna vlast provela u školama, priča koja je već dulje vrijeme kružila među učenicima pokazala se točnom. Najavljuju se novi prosvjedi zbog državne mature višeNaime, od osam djela koja su morali pročitati za lektiru, maturanti su - za temu dobili upravo odlomak iz 'Zločina i kazne' i to baš onaj dio u kojem Raskoljnikov tumači Sonji zašto je ubio babu lihvaricu, piše Jutarnji list. Iako u Ministarstvu negiraju da postoji bilo kakva mogućnost da je netko od 40.000 kandidata koji su pristupili maturi, provalio temu eseja i tako doveo u pitanje projekt vrijedan 50 milijuna kuna, među učenicima se proširila priča kako teta jednog maturanata, inače ispitna koordinatorica, nije mogla odoljeti pa je svome nećaku prišapnula što će biti tema eseja. A on je to proširio svojim kolegama. Testovi iz hrvatskog i engleskog u škole su stigli u ponedjeljak, u zapečaćenim omotnicama, a u Ministarstvu tvrde da nitko nije mogao znati što je tema eseja, pa se postavlja pitanje kako je to znala ispitna koordinatorica. ''Nisam mogao vjerovati kad sam vidio da su se glasine pokazale točnima. Kad sam vidio to na Facebooku, prvo sam se upitao tko je to predvidio: Milan Tarot ili neki astrolog? Ali bilo je točno. Mi s naše strane nismo ni najmanje zakazali, a ne znam baš kako je bilo s druge strane. Jednakost za sve?! Informacije su procurile. Zavjet šutnje je prekinut. Dok su jedni čitali i pripremali svih osam lektira, drugi su mirno i spokojno čitali Dostojevskog. Ne vidim gdje je tu jednakost'', rekao je jedan učenik splitske V. gimnazije. U Ministarstvu su uvjereni kako je to da su se informacije s interneta poklopile s činjenicom da se kao tema eseja doista pojavio roman 'Zločin i kazna' - čista slučajnost. ''Esej nećemo poništavati jer za to nema potrebe. Prije testa proveli smo strogu kontrolu. Jamčim da nitko nije znao iz čega će se pisati esej'', rekao je za Jutarnji list Goran Sirovatka, šef Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Prethodni članak: Počeli ispiti državne mature iz psihologije i informatike (19.02.2010.) Net.hr 17.03.2010.
18.03.2010. u 7:06 | Prijavi nepoćudni blog | Dodaj komentar
nema komentara
Autor: HOPELOVE | 18.03.2010. u 7:21 | opcije
niti ne treba,sve je rečeno.
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:22 | opcije
s diplomama budu mogli obrisati guzice,
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:30 | opcije
a ima još jedan paradoks u svezi mature-dijete koje je bolesno i ne može pristupiti maturi...ne daj bože u bolnici, operacija ili slično-nema mogučnosti izaći na drugi rok jel ON NE POSTOJI
Autor: getvica-1 | 18.03.2010. u 7:30 | opcije
još i to,ah banana republjik,
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:31 | opcije
na zapadu bi pala vlada zbog ovakvog sranja,a kod nas neče nit ministarstvo,pak se pitamo zbog čega smo u banani,
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:32 | opcije
dakle,ovaj projekt je totalni promašaj,
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:34 | opcije
kakve ovce...takvi pastiri,,,nek mi Bog oprosti ja bi da se jednonogi vrati i napravi reda...onda jednoumlje bilo..a sad je bezumlje--i šta je gore???
Autor: getvica-1 | 18.03.2010. u 7:34 | opcije
jebateled,najnovija informacija,ak doneseš ispričnicu,dobiš automatski ocijenu 3,hahahahah.
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:37 | opcije
ajmo dilat...ja nabavim ti plasiraj...
Autor: getvica-1 | 18.03.2010. u 7:38 | opcije
tito je otišao. nitko mu nije ni do koljena. slažem se. kad bi ustao i vidio što se događa od tuge bi umro.
Autor: HOPELOVE | 18.03.2010. u 7:39 | opcije
ma to je izvlačenje ...na genetiku, taki smo kaki smo jel smo non stop nezadovoljni, cvileći i jadni...a lijeni bilo šta učinit
Autor: getvica-1 | 18.03.2010. u 7:41 | opcije
getvica,ti mene nagovaraš na grijeh,jel??
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:41 | opcije
sad ti izbriso svoj --a ja ostala visit-....
Autor: getvica-1 | 18.03.2010. u 7:42 | opcije
najnovija informejšn,najljeniji narod u europi nisu crnogorci,neg hrvati,
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:42 | opcije
pa šta sam sad???
baš pametno zborim
Autor: getvica-1 | 18.03.2010. u 7:43 | opcije
get,a da se mi rađe malo švalerišemo na pvt,???
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:43 | opcije
o državnoj???
Autor: getvica-1 | 18.03.2010. u 7:44 | opcije
nikako niste u pravo. ne jednom sam se uvjerila da ovo nije lijen narod. kad god sam nešto pokrenula uvjerila sam se da jedva čekaju uključiti se. jednostavno narodu fali poticaj, vodstvo... a vi ovdje koji ovo čitate: NE ČEKAJTE DA NETKO NEŠTO SMISLI I POKRENE! VI TO URADITE!
Autor: HOPELOVE | 18.03.2010. u 7:45 | opcije
o sexu,jebagaled,
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:45 | opcije
nemam dugu plavu kosu...jebajigaled
Autor: getvica-1 | 18.03.2010. u 7:46 | opcije
hope,statistika pokazuje drugo,narod je lijen,ne toliko lijen kolko deprimiran,bezvoljan,.
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:47 | opcije
stavi periku,bem te nesnalažljivu,hehehe
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:48 | opcije
npr,struja če poskupjet,od 15-25%.a znamo da je mravak napravio gubitak od 1miljardu kuna,valjda zbog provizije,kak nebudu ljudi u depresiji.
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:50 | opcije
kor, o tom ti i pričam! kad se ljudima posudi vlastiti volja, polet, vatra vrlo lako se pokrenu i nadmaše sva očekivanja. tko ima toga nek to iskoristi. u tome je bit!
Autor: HOPELOVE | 18.03.2010. u 7:51 | opcije
jebi ga,francuzi bi več davno otjerali vladu u ilegalu,kod nas niko ništ,
Autor: Ko-kores | 18.03.2010. u 7:54 | opcije
''Esej nećemo poništavati jer za to nema potrebe. Prije testa proveli smo strogu kontrolu. Jamčim da nitko nije znao iz čega će se pisati esej'', rekao je za Jutarnji list Goran Sirovatka, šef Nacionalnog centra
Autor: aronn | 18.03.2010. u 7:59 | opcije
i arone..??...pa pročitali smo to već..
Autor: SnowWhite1 | 18.03.2010. u 8:05 | opcije