za veterane,ako vas ima

vojno odbrambeni nagon=инстинкт ратне одбране=INSTIKT RATNE ODBRANE

Vojno-obrambeni nagon je INSTIKTIVNA reakcija,kada napadnuti(VOJNI VETERAN) predosjeća da mu je život ugrožen.
Tada po svim ratnim pravima,a koja vrijede i u miru u ekstremnim situacijama,ima pravo preventivno djelovati.
U smislu da sačuva svoj život!
Zašto ovo pišem?
Ponukan razgovorom sa jednim svojim suborcem,on je opisao situaciju kada je tako djelovao.
I prvi mi je spomenuo taj izraz.
Tražio sam na Googleu pod hrvatskim slovima,latinicom u dobroj vjeri da ću pronaći nešto konkretno i korisno na tu temu.
No našao sam samo nešto za obuku borbenih pasa i kojekakve nebitne stvari.
Poznavajući ratnički mentalitet susjedne Srbije,koja za razliku od nas,se ne srami svojih veterana ni vojničke časti,preveo sam uz pomoć Google translatora i dobio ovo:"инстинкт ратне одбране"=INSTIKT RATNE ODBRANE!
Išao sam i dalje i proučavao njihove naslove na tu temu,i došao sam do slijedećeg zaključka.
Prvi dio sam napisao u Uvodu,a drugi dio je ovo.
Kome je stalo do toga da hrvatski ratni veterani,branitelji,invalidi budu zakinuti za tu informaciju?

Uredi zapis

10.10.2020. u 20:52   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

Ili-Jada!

odi($3)Ja
tako mi se čine nečiji profili
samo dok ih pročitam,umorim se
a da još i pošaljem poruku
nema šanse jer bih nakon toga kolabirao i završio na infuziji
Tolstojev "Rat i Mir" je goli qwrqtz spram tih "Načertanije" u vidu trakavice poput sapunica iz tamo devedesetih koje je Ančica Kravlja Glava uvezla iz Južne Amerike

Uredi zapis

09.10.2020. u 2:19   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

volim topl(ice i) ples=toples

Svi mi imamo pravo na svoj izbor,ali nakon toga moramo platiti cijenu.
Ovako ili onako,platićemo ju kad tad,pa onda bolje prije nego kasnije,jer u ovom slučaju ne postoji nikad.

Uredi zapis

07.10.2020. u 20:57   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

.

.

Uredi zapis

06.10.2020. u 2:45   |   Editirano: 09.10.2020. u 19:36   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

ISKRENO!!!

ZA DRUŽENJE SPREMAN!!!
DAMA OD 60+/70+ PO MOGUĆNOSTI SA VEĆUM OČIMA (.)+(.)DOMINANTNA ILI NEMA VEZE
IMAM SVOJ PROSTOR A MOŽEMO I PO DOGOVORU
JAVITI SE PORUKOM
HVALA

Uredi zapis

05.10.2020. u 18:37   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

slawensky betjaratz

agro betyara u szrtze oodara
leetr@ ween@
eetzireetza feen@
...
neka od 60/70+???
please pwt poruke,inboks
diskrecija i higijena zajamčeno i zagarantirano
imam svoj prostor a možemo i po dogovoru

Uredi zapis

04.10.2020. u 23:06   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

pileća supa

od pilećeg batka i juhe sa njokima
mogu vam reći da valja

Uredi zapis

02.10.2020. u 22:14   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

Kako su lijenost,dokonost i ispraznost doveli do devastacije čovječanstva

Zbog amaranta su u Rusiji ljudi živjeli i do četiristo godina!
To je jako dugo i dobro čuvana tajna koja je izašla na vidjelo slučajno.
Naime,ruski car iz tih vremena a od loze Romanov je bio pozvan u London i tamo zamijenjen sa dvojnikom KOJI NIJE NUŽNO MORAO BITI IZ ISTE LOZE ROMANOVIH!
Inače su svi kraljevi u to vrijeme vodili porijeklo od Germana-SASA/Njemaca pa su i bili slični.
Romanov i engleski kralj iz tog vreMena su bil slični ko jaje jajetu!
No ajmo o Amarantu.
On se mora fermentirati da bi bio jestiv,i kao takav ima svašta-nešto i tako to.
Lažni Romanov,sada je ključni diO priče,je izdao nalog koji kasnIje nije uništEn,da se svi Rusi koji su tako dugo živjeli,pobiju.
I da se zabranjuje korištenje Amaranta!
Eto vidite!!!
Još od davnina su sile zla radile na depopulaciji tako da ovo sa harpoM,Kemtreilsima i Koronom nije ništa drugo već samo nastavak jedne duge sage,epopeje.
Koja je započela kada je Kajin ubio Abela,svog rođenog brata,iz obijesti i zavisti i prodao dušu nečastivom.
Čuvajte se lijenosti i dokonosti da ne postanete Kajin i da neko od vaših bližnjih ne prođete kao Abel.
I SVE VAM TO OSTAVLJAM U IME ISUSA KRISTA.
AMEN

Uredi zapis

01.10.2020. u 20:04   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

jutrofon

nama što radimo i po noći,uskoro će svanuti jutro
a vama što ne radite ništa već samo zabadate svoje noseve gdje ne treba i mrzite sam i semi sebe i sve oko sebe
za vas je uvijek noć,tama mrkla
hvala takvima što me izbjegavate jer očito ja nekad ne mogu vas prepoznati kao takve ali zato vi u meni vidite jarku svjetlost istine,ljubavi i pravde a sa takvima ne možete manipulirati

Uredi zapis

30.09.2020. u 16:13   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

s neba pa u rebra

što na umu-to na drumu
iskreno mi nije žao ako kao takav ne pašem svakome ili nekome ili nikome
takav sam-kakav sam,a kakav sam zaista,to najbolje zna onaj ko je bio samnom uživo
a vi ostali koji se pravite super-pametni i pametniji od svih,ne znate ni sami za sebe kakvi ste
jer ne uživate u druženju ni ovako a kamoli uživo
lijepi pozdrav svima,uz napomenu da bez obzira na to kakvi ste,ja vas opet volim
jer to je moja kršćanska dužnost i obaveza

Uredi zapis

28.09.2020. u 21:37   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

CURE,VIDIM DA MI ZAGKEDATE U PROFIL,PA SLOBODNO VI MENE SKINITE SA SVOJE IGNORE LISTE

MOŽDA VAM SE I JAVIM SA NEČIM KONKRETNIM
PRVIH PET ĆU UGOSTITI OVU PODSEZONU KOD SEBE NA MORU
OSTALE TEK NA LJETO
AJMO SADA,KO SE NIJE SAKRIO-MAGARAC JE BIO

P.S.
I DALJE PREFERIRAM 60+ I 70+ ALI NIJE VIŠE UVJET
SPREMAN SAM NA KOMPROMISE
DUDATE IMAJU BLAGU PREDNOST
ALI OPET NIJE UVJET

Uredi zapis

28.09.2020. u 18:01   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

NAJČEŠĆA I NAJVEĆA GLUPOST I BUDALEŠTINA

KOJU SAM PROČITAO OVDJE JE
DA JE BOLJE BITI SAM NEGO SA POGREŠNOM OSOBOM
I TO ČITAM OD JEDNIH TE ISTIH OSOBA
PITAM SE KOLIKO ĆU JA IMATI GODINA KADA SE SVE ONE BUDU USREĆILE
JER VJEROJATNO HOĆE
U NEKOM OD IDUĆIH ŽIVOTA

Uredi zapis

28.09.2020. u 13:34   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

dobro je to

odmoriti se pa skupiti nagu i krenuti u nove radne pobjede

Uredi zapis

26.09.2020. u 16:38   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

vani kiša,a unutri suša

možda sam malo u deficitu sa sitimno druženje
reko bi šojić
ćirko,gde si

Uredi zapis

25.09.2020. u 22:33   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar

Koaksijalni kabel

Koaksijalni kabel ili suosnik je izvedba električnog kabela kod koje je jedan vodič smješten unutar drugog šupljeg vodiča tako da oba imaju zajedničku os.

Uredi zapis

24.09.2020. u 18:42   |   Komentari: 0   |   Dodaj komentar